Ankara’da toplu taşıma aracında tecavüze açıklama geldi

07.01.2017

Kişi Okumuş

0 Yorum

Ankara’da toplu taşıma aracında tecavüze açıklama geldi

Ankara’da bir kadın bindiği özel toplu taşıma aracı şoförü tarafından aracın içinde tecavüze uğradı. Ankara Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Soydaş konuya dair açıklama yaptı

Ankara’da toplu taşıma aracında tecavüze açıklama geldi

Ankara’da bir kadın bindiği özel toplu taşıma aracı şoförü tarafından aracın içinde tecavüze uğradı. Ankara Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Soydaş konuya dair açıklama yaptı

 

Ankara Etimesgut’ta yaşandı. Azerbaycan ve Türk vatandaşı S. adlı kadın, bindiği özel toplu taşıma aracı şoförü tarafından aracın içinde tecavüze uğradı. Saldırgan, 37 yaşındaki iki çocuk annesi S.’yi yalvarması üzerine serbest bıraktı. S.’nin şikâyetinin ardından savcılığa çağrılan şoför İbrahim T. mahkeme tarafından tutuklandı.

Olay 4 Ocak gecesi saat 23.30’da, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde gerçekleşti. Özel bir okulda

İngilizce öğretmeni olarak çalışan S. adlı kadın, Atilla Eşer Caddesi’ndeki GİMSA AVM önünde ‘530’ hat numaralı özel toplu taşıma aracına bindi. İki çocuk annesi S., otobüs sürücüsü İbrahim T.’ye “Ben 200 metre ileride ineceğim. Binebilir miyim?” diye sordu. Tuncay “Olur” dedi. Otobüs, 1818 numaralı cadde ile Atilla Eşer Caddesi’nin kesiştiği noktaya gelince S., kapıya yönelerek, “İnmek istiyorum” dedi.

Kapıyı açmayan T., “Seni dönünce indireceğim” dedi. Otobüsü 1982 numaralı sokaktaki boş araziye çeken T., iddiaya göre, koltuğundan kalkarak, iki eliyle S.’nin boğazını sıktı. Zorla aracın orta koridoruna yatırdığı S., bilincini kaybederek bayıldı. S., o geceyi savcılıkta şöyle anlattı:

‘EVE GİDİNCE NE ANLATACAKSIN’ DEDİ

“Kendime geldiğimde şahsın üzerimde olduğunu gördüm. ‘Uslu duracaksın, yoksa boğazını sıkar, seni öldürürüm’ diyerek, boğazımı sıkıp tecavüz etmeye devam etti. ‘Sizin kız kardeşiniz, aileniz yok mu, neden böyle yaptınız’ dedim. Beni öldürmemesi için yalvardım. İşini bitirdikten sonra ‘Evli misin, çocuğun var mı?’ diye sordu. Sonra ‘Seni bir daha ne zaman görürüm?’ dedi, telefon numaramı istedi. Numarayı vermedim. Soyadımı, nerede çalıştığımı sordu. ‘Beni gündüz görsen tanır mısın?’ diye sordu, ‘Tanımam’ dedim. ‘Eve gidince ne anlatacaksın’ dedi. ‘Ayağım kaydı, düştüm derim’ dedim. ‘Polise veya birine söylersen seni bulurum, tecavüz ederim, boğazını keserim’ dedi. Kapıyı açtı, indik. Yanımda yürüdü. İlk gördüğüm binaya girip polisi aradım.”

‘SENİ SEVİYORUM DEDİ, TECAVÜZ ETTİM’

S.’ye tecavüz ettikten sonra kadının yüzüğünü de zorla alan şoför

İbrahim T., “cinsel istismar ve gasp” iddiasıyla Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. T., ifadesinde, S’nin otobüse bindikten sonra kendisine “Sokak arasına gir, karanlık bir yer bul, aracı durdur ve sonra yanıma gel” dediğini iddia etti. T., “Kendi isteğiyle cinsel ilişkiye girmek istedi. Sonra vazgeçti ve ‘Bırak yapma’ dedi. Bana daha önce ‘Seni seviyorum’ dediği için zorla tecavüz ettim” diye konuştu. İbrahim T., “şikâyet etmesin diye” S.’nin bir fotoğrafını çektiğini belirterek, “Bana polise gitmeyeceğini söyledi. Ben de tecavüz ettiğim yerde otobüsten indirdim” dedi.

Ankara Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Ercan Soydaş, tecavüz olayına dair haberiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Soydaş’ın yaptığı açıklamada, şehiriçi özel halk otobüslerinin söz konusu olayla alakasının bulunmadığını belirtti.

Ercan Soydaş, şunları kaydetti:

“Biz bu yanlışa karşı çıkıyoruz. Yaşanan gerçekten ahlaksızca ve alçakça bir olay. Olayın aydınlatılarak yapanların en ağır şekilde cezalandırılması en büyük beklentimizdir. Haberde kullanılan ‘özel halk otobüsü ibaresi’ yanlıştır. Zira bahsi geçen olaydaki bu araçların adı özel toplu taşıma aracıdır (ÖTA). Bu araçlar, Etimesgutve Sincan bölgesine hizmet vermektedir. Habere atılan başlıktaki ‘halk otobüsü’ ibaresi bizleri derinden üzmüştür. Bahsedilen olay odamıza bağlı bir otobüste geçmemiştir. Bizler 200 adet mavi halk otobüsü olarak, 1981 yılından beri Ankara halkına hizmet etmekteyiz. ÖTA’lar ise 2008 yılında ihale edilerek çalışan araçlardır.”

 

kaynak : mynet.com

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ