Avrupa Üçüncüsü Ataç, Öğretmenlik Yapmak İstiyor

31.07.2017

Kişi Okumuş

0 Yorum

24. Avrupa U20 Atletizm Şampiyonasında üçüncüsü olan milli sporcusu Sezgin Ataç, olarak bronz madalya kazandı.

Muş’un Varto ilçesinin Kalecik köyünde dünyaya gelen Şahin Ataç’ın 6 çocuğundan biri olan Darıca Belediyesi Spor Kulübü sporcusu ve Diyarbakır Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği 2. sınıfta okuyan Sezgin Ataç, İtalya’da gerçekleştirilen 24. Avrupa U 20 Atletizm Şampiyonasında 10 kilometre koşarak 3’lük elde etti. Varto ilçesine bronz madalyayla dönen Ataç, babası Şahin Ataç ile Varto Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin’i makamında ziyaret etti. Burada konuşan Kaymakam Mehmet Nuri Çetin, Ataç’ın başarılı bir sporcu olduğunu ve desteklemeye devam edeceklerini belirterek, “Ülkemizi uluslar arası alanda başarı ile temsil etti. Maddi ve manevi her türlü desteği vereceğiz. Yanındayız. Sevdiğimiz bir aile, tanıdığımız bir aile, sağ olsun babaları çok güzel gençler yetiştirmiş. Kardeşlerimiz de çeşitli yarışmalarda birinci oldular. Her zaman kendilerinin yanındayız” dedi.

Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyaret sırasında Sezgin Ataç’ı Muş Valisi Aziz Yıldırım da arayarak tebrik etti. Türkiye ve Muş’un Varto ilçesine atletizmde bronz madalyayı kazındırmasından dolayı memnun olduklarını ifade eden Vali Yıldırım, Ataç’ı yakın zamanda makamında ağırlayacağını dile getirdi.

İtalya’da gerçekleştirilen 24. Avrupa U20 Atletizm Şampiyonasında 10 bin metrede üçüncü olan Sezgin Ataç ise, Kaymakam Mehmet Nuri Çetin’in kendilerini sıcak karşıladığını ve her türlü desteği sağlayacağını belirtti.

Daha sonra Alparslan Spor Merkezinde incelemelerde bulunan Ataç, Kaymakam Çetin’in ilçeye kazandırdığı spor merkezinde öğretmenlik yapmak istediğini kaydetti.

Kaymakam Çetin, atletizm sporcusu Sezgin Ataç’a bir bilgisayar ve 3 bin TL hediye ederken, burs bağladıklarını ve babası için de hayvancılık projesi gerçekleştireceklerini söyledi. – MUŞ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ