Başsavcıdan Veda Müjdesi

28.07.2017

Kişi Okumuş

0 Yorum

Bursa’nın Gemlik ilçesinde yeni adliye sarayının ihalesi 29 Ağustosta yapılacak.

Muş Cumhuriyet Başsavcılığı görevine getirilen Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, ilçeye müjde verdi. Uzun zamandır planlanan yeni adliye binasının ihalesinin 29 Ağustos tarihinde yapılacağını bildiren Başsavcı Ömer Mete, “Gemlik’e hayırlı olsun” dedi.

Gemlik’te mevcutta yedi savcı ve hakim kadrosu bulunurken, yeni adliye binasında bu sayı otuza çıkacak. Binada hakim ve savcıların bölümleri ile mahkemeler ayrı yerlerde olacak. Binanın en önemli özelliklerinden biri de hakim ve savcıların otoparktan doğrudan odalarına çıkabilmeleri olacak. Bina Gemlik’in 30-40 yıl sonrasına da hitap edecek.

Hakim ve savcılar görevli bulundukları bölümden doğrudan duruşma salonuna özel bir kapıdan girecek ve salona kadar kimseyle karşı karşıya gelmeyecek. Aynı şekilde zanlılar farklı kapıdan, izleyiciler de salon kapısından içeri alınacak. Adliyenin bir özelliği de mahkümların ve sivil vatandaşların bir araya gelmesinin önüne geçmesi. Mahkümlar, ring aracıyla nezarete girecek, buradan da doğrudan merdiven vasıtasıyla duruşma salonuna çıkarılabilecek.

Güvenlik üst seviyede

Mahkümların, tarafların, personelin, hakim ve savcıların farklı bölgelerden gireceği adliye bu yapısıyla güvenlik konusunda üst seviyede olacak. Aynı zamanda giriş ve çıkışların da kontrol edilebileceği adliye binası ve çevresinde güvenlik noktaları rahatlıkla oluşturulabilecek. Çevresinde önemli bir donatı alanı da bulunan adliye binası, çevresinde yapılar oluşsa bile yüksekliği ve alanıyla günlük hayattan ayrı hizmet verecek. Gemlik’in en güzel manzaralı yerine inşa edilecek binada, adliyede işi olanlar için özel kafeterya da bulunacak. Aynı zamanda adliye personeline de adliyenin en üst katında kafeterya ve lokanta hazırlanacak. – BURSA

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ