Bulanık’ta Genç Çiftçilere Hayvanları Dağıtıldı

24.12.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Bulanık’ta Genç Çiftçilere Hayvanları Dağıtıldı

Muş’un Bulanık ilçesinde proje sunan genç çiftçilere, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ’Genç Çiftçi Hibe Programı’ kapsamında hayvanları teslim edildi.

Muş’un Bulanık ilçesinde proje sunan genç çiftçilere, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ‘Genç Çiftçi Hibe Programı’ kapsamında hayvanları teslim edildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2016 yılında başlatılan ve üç yıl sürecek olan ‘Genç Çiftçi Hibe Programı’na proje sunan 23 Bulanıklı çiftçiye hayvanları dağıtıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mesut Yüceyurt ve Damızlık Birliği Şube Müdürü Rıfat Aral’ın katıldığı programda, ilçe müdürlüğü tarafından her çiftçiye altışar dişi düve olmak üzere toplam 138 dişi düve dağıtımı yapıldı. Programda proje hakkında bilgi veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Tarım Müdürü Mesut Yüceyurt, Bakanlık tarafından başlatılan program kapsamında ilçede 148 projenin kabul edildiğini belirterek, “Bu projelerden 7 küçükbaş hayvan projesi, 138 büyükbaş hayvan, 2 arıcılık projesi ve 1 çilek projesi olmak üzere toplamda 148 adet proje kabul edilmiştir. Daha önce küçükbaş hayvan dağıtımını gerçekleştirdik” dedi.

kaynak : sondakika.com

İlgili Terimler : , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ