ESAD REJİMİ SİVİLLERE YÖNELİK KATLİAM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

13.12.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Anadolu Ajansı’nda yer alan haberde ise, Suriye’nin kuzeyindeki doğu Halep bölgesinde Bşşar Esad rejimi ve İran komutasındaki Şii milislerin ele geçirdikleri semtlerde sivillere yönelik katliam gerçekleştirildiği belirtildi.

AA muhabirinin katliamın yaşandığı bölgedeki kaynaklardan edindiği bilgiye göre, İran destekli Şii milis güçler, Halep’in doğu kesimlerinde kontrolünü ele geçirdikleri Firdevs ve Kellese semtlerinde çok sayıda sivili öldürdü.

Görgü tanığı Mahmud Şeyh, Şii milislerin 4 kadınla 9 çocuğu diri diri yaktığını, 67 erkeği de kurşuna dizdiğini aktardı.

“KORKACAĞIMIZ BİR ŞEY KALMADI,BİZ DE ÖLECEĞİZ ZATEN”

Şeyh, AA muhabirine açıklama yaparken, “Adımı kimliği gizlemeye gerek yok. Korkacağımız bir şey kalmadı. Biz de öleceğiz zaten” ifadelerini kullandı.

Beşar Esad rejimi ve destekçilerinin son saldırılarıyla muhalifler, kontrollerindeki Şeyh Said, Firdevs, Hamdudu ve Salihin bölgelerinden çekilmek zorunda kalmıştı. Muhaliflerin kontrol ettiği alan 8,6 kilometrekareye düşerken, bazı siviller rejim ele geçirdiği bölgelerde kalmıştı. Rejim kuşatmasındaki 8,6 kilometrekarelik bölgede yaklaşık yüz bin sivil bulunuyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ