Fetö’nün Adliye Yapılanmasına Darbe

21.12.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Fetö’nün Adliye Yapılanmasına Darbe

Muş’ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, 2 ’adliye imamı’nın da aralarında yer aldığı 39 kişi hakkında işlem yapıldı.

Muş’ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, 2 ‘adliye imamı’nın da aralarında yer aldığı 39 kişi hakkında işlem yapıldı.

Muş Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından FETÖ/PDY terör örgütünün adliye/cezaevi yapılanmasındaki zabıt katipleri ve cezaevi gardiyanlarıyla ilgili yürütülen çalışmada, 1 ‘adliye yapılanması imamı’, infaz koruma memurlarından sorumlu ve zabıt katiplerinin sınava hazırlanmasında görevli 1 kişi, Elazığ zabıt katipleri sorumlusu 1 kişi, 1 ‘adliye imamı’, zabıt katiplerinden sorumlu 2 kişi ile birlikte şimdiye kadar 24 infaz koruma memuru ve 9 zabıt katibi hakkında adli işlem yapıldığı belirtildi. Bu şahıslardan 27’sinin adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı, 12 kişinin ise tutuklandığı ifade edilen açıklamada, “İlimizde her türlü suç ve suç oluşumlarına karşı kesintisiz mücadelemiz sürdürülecektir” denildi.

Kaynak :sondakika.com

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ