Fırat Kalkanı’nda son dakika gelişmesi: IŞİD’in üst düzey emiri vuruldu

30.12.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Fırat Kalkanı’nda son dakika gelişmesi: IŞİD’in üst düzey emiri vuruldu

Fırat Kalkanı Operasyonu’na ilişkin son dakika haberlerine göre dünkü hava operasyonunda IŞİD’in sözde emirlerinden Ebu Husen Tunusi içinde bulunduğu araç ve korumalarıyla birlikte vuruldu.

IŞİD‘in Rakka‘da etkili olan kritik isimleri arasında yer alan sözde emir Ebu Husen Tunusi’nin özel olarak seçilip El Bab‘a gönderildiği ileri sürülüyor.

Bölgedeki kaynaklardan gelen bilgilerde, IŞİD’in Rakka’dan El Bab’a gönderdiği sözde üst düzey emirlerinden Ebu Husen Tunusi’nin Türk uçaklarının dün düzenlediği hava operasyonunda vurulduğu belirtiliyor.

Tunusi’nin bulunduğu araç ve konvoyundaki korumalarının da etkisiz hale getirildiği bildiriliyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) Fırat Kalkanı Harekatı’nın

129’uncu gününde El Bab operasyonuyla ilgili son dakika açıklamasında, 1 askerin şehit olduğunu, 5 askerin yaralandığını açıkladı. Rus savaş uçaklarının El Bab ve güneyinde IŞİD (DEAŞ) hedeflerini vurduğu ve Rus uçaklarının operasyonunda 12 teröristin öldürüldüğü ifade edildmişti.1 ASKER ŞEHİT

Türk savaş uçaklarının taaruzunda da üst düzey DEAŞ’lıların (IŞİD) da olduğu 26 teröristin etkisiz hale getirildiği ve teröristlerle çatışmalarda 1 askerin de şehit olduğu belirtilmişti.

El Bab ve Daglabash’da bulunan 17 IŞİD terör örgütü hedefinin imha edildiği vurgulanarak, IŞİD terör örgütü mensuplarınca kullanılan 13 savunma/silah mevzii, 1 zırhlı araç, 1 bombalı araç ve 3 bombalı araç imal yeri imha edildiği bildirilmişti.

kaynak : mynet.com

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ