Hasta Nalin e Devlet Sahip Çıktı

27.07.2017

Kişi Okumuş

0 Yorum

Muş’un Hasköy ilçesinde kalbi sağda olan ve akciğer yetmezliği bulunan 2 yaşındaki Nalin Irmak Türe ve ailesine, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü sahip çıktı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdulbari Aksoy, küçük Nalin ile ilgili haberlerin basında yer almasının ardından aileyi ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Aksoy, burada yaptığı açıklamada, Vali Aziz Yıldırım’ın talimatıyla eve gelerek Nalin’in doktor raporlarını incelediklerini söyledi.

Aileye gerekli yardımların yapılacağını aktaran Aksoy, “Bu ailemize hasta çocuğun tedavisinde, mutlu bir yuva kurulması sürecinde ve hayatlarını idame noktasında iş ve ekonomik giderlerinin sağlanması konusunda her türlü yardımı yapacağız. Ailemiz, Sosyal Yardımlaşma Vakfımızca da destekleniyor.” dedi.

Aksoy, çocukların daha sağlıklı bir ortamda yetişmesi gerektiğine vurgu yaparak şöyle konuştu:

“Bunun için aileye sıcak bir yuva ortamı gerekiyor. Buraya gelirken Sayın Valimizin talimatlarını aldık. Ailemizin sığınabilecek sıcak yuvadan tutun, kendi geçimini sağlayabilecek ekonomik yardıma kadar her türlü yardım devletimiz tarafından bugüne kadar verildiği gibi bundan sonra daha da fazla verilecektir.”

Baba Burhan Türe de yardımlarından dolayı yetkililere teşekkür etti.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ