Kar tatili ilan edilen şehirler

27.12.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Kar tatili ilan edilen şehirler

Türkiye genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle 28 Aralık’ta bazı bölgelerde okullara kar tatili ilan edildi

 

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde bugün sadece taşımalı eğitim yapılan bölgeleri kapsayan kar tatili, 28 Aralık 2016 Çarşamba günü için tüm ilçeyi kapsayacak şekilde uzatıldı.

İki gündür bölgede etkili olan kar yağışından en fazla nasibini alan ilçelerin başında Nurhak geliyor. Dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, ilçede hayatı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığı ilçe merkezinde kar kalınlığı yer yer 10 santimi buldu. Yüksek kesimlerdeki kırsal mahallelerde ise daha çok etkili olan kar yağışı nedeniyle taşıma merkezlerindeki okullar bugün için tatil edildi. Gündüz saatlerinde de kar yağışının dinmemesi 28 Aralık 2016 Çarşamba günü için de tatil kararı alınmasına neden oldu.

ADIYAMAN

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta okullar, bugün öğleden sonra tatil edildi. Çelikhan ilçe kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede şiddetini arttıran kar yağışı nedeniyle okulların öğleden sonra ilk ve ortaokulların tatil edildiği duyuruldu.

Kar yağışına rağmen okula gitmeyi başaran öğrenciler, okulların tatil edildiği haberi ile büyük bir sevinç yaşadı. Öğrenciler tatil haberinin üzerine evlerine geri döndü. İlçede kar yağışı yoğun bir şekilde sürerken Çelikhan Belediyesi karla mücadele ekipleri ise kent merkezinde kar küreme ve tuzlama çalışmaları yürütüyor.

MERSİN

Mersin’in Mut ve Gülnar İlçeleri’nde yeniden başlayan kar yağışı nedeni ile tüm okullar bugün 1 gün süreyle tatildi edildi.

Mut ve Gülnar İlçesi’nde geçen çarşamba günü başlayan ve hafta sonu ara veren kar yağışı, dün akşamdan itibaren yeniden başladı. Mut ve Gülnar ilçe merkezi ve ilçelere bağlı mahallelerde bulunan tüm okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Öte yandan İç Anadolu’ya Akdeniz’e bağlayan Sertavul Geçidi de yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Karayolları ekipleri yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

kaynak : mynet.com

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ