Malazgirt’te Kimlikler Değişiyor

29.12.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Malazgirt’te Kimlikler Değişiyor

Muş’un Malazgirt İlçe Nüfus Müdürü Cahit Arıfinan, 1 Ocak’tan itibaren yeni kimlik kartlarının dağıtımını yapacaklarını söyledi.

Muş’un Malazgirt İlçe Nüfus Müdürü Cahit Arıfinan, 1 Ocak’tan itibaren yeni kimlik kartlarının dağıtımını yapacaklarını söyledi.

Açıklamalarda bulunan Nüfus Müdürü Cahit Arıfinan, yeni kimliklere sahip olabilmek için yapılması gerekenleri anlatarak, “Kartların dağıtımı randevu sistemiyle yapılacak. Başvurunuz için doğrudan müdürlüğümüze gidebileceğiniz gibi, zaman kaybına sebebiyet vermemek için ALO 199’dan randevu alarak da gidebilirsiniz. İşlem yoğunluğu yüksek olmayan ilçe nüfus müdürlüklerinde randevulu başvuru uygulaması yapılmıyor. Başvuru için nüfus cüzdanı veya tanıtıcı kimlik belgesi ve 15 yaşından büyükler için son altı ay içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf istiyoruz. Kimlik kartı bedeli olarak kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen kimlik kartı ve değiştirme nedeniyle 16 lira, kayıp nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 32 lira talep ediliyoruz. Kimlik kartları, başvuru sırasında belirtilen adrese PTT kargo ile teslim edilecek. Başvuru sırasında kapalı bir zarf içerisinde verilen kimlik, doğrulama amacıyla kullanılacak olan PIN şifresi, kimlik kartı teslim aldıktan sonra nüfus müdürlüklerinde bulunan kiosklardan değiştirilebilecek. Sahip olduğu fiziksel, görsel ve elektronik yüksek güvenlik özellikleri sayesinde taklit edilebilmesi neredeyse yok olan kimlik kartı sayesinde vatandaşların kimlik sahteciliğinden kaynaklı hak kaybı ve suistimallerden korunması sağlanacak. 10 yıllık kullanım ömrüne sahip olacak kimlik kartlarının yılsonuna kadar tüm ilçeye yaygınlaştırılması ve tüm vatandaşlarımıza dağıtmayı hedefliyoruz” dedi.

kaynak : sondakika.com

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ