Muş Kar Hapsinde

14.12.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Muş’ta dünden bu yana aralıksız devam eden kar yağışından dolayı 360 köy yolu ulaşıma kapanırken, uçak seferleri iptal edildi.

Kentte kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Dün öğle saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı, vatandaşlara adeta beyaz esareti yaşattı. Sabah erken saatlerde işlerine gitmeye çalışan vatandaşlar, zaman zaman araçların yolda kalmasıyla trafikte bir hayli zorlandı. İş yerlerini açan esnaflar dükkanlarının önünde biriken karları küreklerle temizlerken, belediye ekipleri ise yol açma çalışması başlattı.

Kentte dünden bu yana kar yağışının devam ettiğini belirten Hikmet Uygur isimli vatandaş, kar kalınlığının yaklaşık 40 santime ulaştığını söyledi. Uygur, “Kar yağışı birçok aksaklığa neden oldu. Vatandaşlar iş yerlerinin önünü temizliyorlar. Halkımız karları temizlemek için çalışıyor. Araçlar ve şoförler mağdur oldular ve kar yağışı halen devam ediyor” şeklinde konuştu.

360 köy yolu kapandı

368 köyün bulunduğu Muş’ta, kar yağışından dolayı 360 köy yolu ulaşıma kapandı. Konuyla ilgili İHA muhabirine bilgi veren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, dün öğle saatlerinden itibaren etkili olan ve aralıksız devam eden kar yağışından dolayı köy yollarının ulaşıma kapandığını söyledi. Yentür, “Sabah saatleri itibariyle 360 köy yolumuz ulaşıma kapandı. Ekiplerimiz, 39 iş makinesiyle hazır halde bekliyor. Biz şu anda acil durumlara müdahale ediyoruz. Kar yağışının etkisini yitirmesiyle birlikte yol açma çalışmalarına başlayacağız” dedi.

Uçak seferleri iptal

Kar yağışı, hava ulaşımını da olumsuz etkiledi. Kar yağışından dolayı görüş mesafesinin büyük oranda düştüğü Muş’ta, Ankara-Muş ve İstanbul-Muş uçak seferleri karşılıklı olarak iptal edildi.

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ