Muş’ta Kar Mücadele

26.12.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Muş’ta Kar Mücadele

Muş Belediyesi ekipleri, karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Muş Belediyesi ekipleri, karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Belediye Başkanı Feyat Asya, yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması için kentin her bölgesinde çalışma yürüttüklerini söyledi.

Gece gündüz ekiplerle cadde ve sokaklardaki çalışmaları takip ettiğini bildiren Asya, şöyle konuştu:

“Yaklaşık 15 gündür kesintisiz şekilde karla mücadele çalışması yürütüyoruz. İlk gün bir anda karın fazla olması çalışmalarımızı yavaşlatsa da Allah’a şükürler olsun ki kenar mahallelerimizin en ücra sokaklarına kadar ulaşmayı başardık. Bu sürede kar temizleme çalışmasının yanında toplanan karı merkezin dışına taşıdık. Yaptığımız bu çalışmalar bir sefere mahsus değil. Kış boyunca aynı yerleri defalarca temizleyerek hizmet vermeye devam edeceğiz.”

Uygunsuz park edilen araçların çalışmaları aksattığını ifade eden Asya, karla mücadele çalışmalarında araçların yol kenarlarına park edilmemesi konusunda gerekli uyarıları yaptıklarını dile getirdi.

Vatandaşların bu konuda duyarlı olmasını isteyen Asya, “Vatandaşımızın rahat hareket edebilmeleri için cadde ve sokaklardaki karı temizliyoruz. Bütün mahallelerimizde ulaşımın sağlanması noktasında mahalle muhtarlarımızla koordineli çalışıyoruz. İnşallah el birliğiyle başarılı bir karla mücadele sezonu geçireceğiz.” diye konuştu.

kaynak : sondakika.com

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ