Muş’ta Karla Mücadele

14.12.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Muş Belediyesi kentte başlayan etkili kar yağışı sonrası karla mücadele çalışması başlattı.

Belediye Başkanı Feyat Asya kar yağışı nedeniyle vatandaşların sıkıntı yaşamaması için belediye ekiplerinin 24 saat teyakkuzda olacağını söyledi.

Başkan Asya, “Ekiplerimiz ana ve ara yollarda vatandaşlarımızın herhangi bir sorunla karşılaşmaması için çalışmalarına start verdi. Bu yıl 5 greyder, 4 büyük kepçe, 5 kazıcı kepçe, 12 kamyon ve 2 tuzlama aracı ile hizmet veriyoruz. Bir adet otomatik tuzlama aracımızı da aldık. Geçen yıl yaptığımız gibi ihtiyaç halinde araç kiralamada yapacağız.” dedi.

Önceliklerinin yoğun kullanılan yollar ve kaldırımlar olduğunu söyleyen Asya, şunları kaydetti:

“Hemen akabinde ara yollarımızın temizliğini yaparak toplanan karı şehir dışına taşımayı hedefliyoruz. Vatandaşlarımızdan bu süreçte bizlere yardımcı olmalarını bekliyoruz. Yoğun kar yağışlarında toplu taşıma araçlarını kullanmalarını, trafik sorunu ile karşılaşılmaması için şahsi araçlarını kullanmamalarını rica ediyoruz.

Ayrıca araç sahiplerinin karla mücadele çalışmalarımıza engel olacak şekilde araçlarını park etmemelerini bekliyoruz. Allah’ın izniyle sorunsuz bir kış geçirerek halkımıza gereken hizmeti sunacağız. Son 2.5 yılda mali değeri yaklaşık 10 milyon lira olan 22 araç Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü filosuna dahil ederek işlerin daha hızlı ve zamanında yapılmasını sağladık. Araç bakım, yedek parça, lastik alımları ve yakıt temininde birimimizi disipline edilerek, yaklaşık% 40 tasarruf sağladık.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ